Dyrlægens Brevkasse

DYRLÆGENS BREVKASSE

Spørg Excellentpets dyrlæge: Flemming Obling om dit kæledyrs sundhed.

Kategorier

BREVKASSEREDAKTØR

Flemming Obling

Dyrlæge Flemming Obling, svarer gratis på dine spørgsmål omkring kæledyrs sundhed. Flemming forsøger at svare på dine spørgsmål indenfor 48 timer.

VIGTIG JURIDISK INFORMATION.

Indholdet på Excellentpet.dk er udelukkende til informationsbrug.

Oplysningerne må på ingen måde tages som erstatning for kompetent professionel rådgivning eller behandling af praktiserende dyrlæge.

Excellentpet.dk Brevkassen kan ikke erstatte en konsultation hos praktiserende dyrlæge. Hvis du har spørgsmål eller bekymringer om dit kæledyrs helbred, bør du altid konsultere en dyrlæge, før du indleder en behandling.

Indholdet på Excellentpet.dk må ikke og kan ikke bruges som basis for at stille diagnoser eller fastlægge behandling.

Excellentpet.dk kan på ingen måde drages til ansvar – direkte eller indirekte – for nogen skader eller gener, der måtte være konsekvensen af brugen eller misbrugen af informationer givet på Excellentpet.dk Brevkassen

Hvis du ikke kan anerkende ovenstående betingelser for at anvende Excellentpet.dk Brevkassen, beder vi dig finde andet forum for dit spørgsmål.

FLEMMING OBLING

Dyrlæge Flemming Obling, svarer gratis på dine spørgsmål omkring kæledyrs sundhed.

Flemming Obling har drevet privat dyrlægeklinik i mange år, og har således solid erfaring i behandling af mange forskellige kæledyr.

Flemming Obling er Medlem af Den Danske Dyrlægeforenings Øjenpanel, og foretager mange øjenoperationer hvert år og kan udstede blandt andet ECVO øjenattester.

Opret dit spørgsmål, der vedrører dit kæledyrs sundhed, og få et personligt svar fra brevkassens dyrlæge. Læs mere om betingelserne for at oprette spørgsmål på forsiden.

For at oprette et spørgsmål skal du trykke på linket nedenfor: “STIL ET SPØRGSMÅL”. Husk at svare på regnestykket nederst i ruden når du har tastet dit spørgsmål, inden du trykker på knappen:”SEND”, for at få det sendt til dyrlægen. (Det gør vi for at undgå “Spam” i brevkassen.)

Du kan læse alt om Dyrlægens Brevkassens persondatapolitik, ved at klikke på dette link: Dyrlægens brevkasse persondatapolitik – excellentpet.dk

Stil et spørgsmål

Dyrlægens BrevkasseKategori: Hud og hårlag
Filter:AlleUnanswered
Killing bider i halen
Flemming Obling svaret 2 år siden • 
432 visninger1 svar0 stemmer
Negleklipning
Flemming Obling svaret 2 år siden • 
367 visninger1 svar0 stemmer
Skæl
Flemming Obling svaret 2 år siden • 
375 visninger1 svar0 stemmer
Min hunds pels
Flemming Obling svaret 2 år siden • 
365 visninger1 svar0 stemmer
Kat bider pelsen af
Flemming Obling svaret 3 år siden • 
2026 visninger1 svar0 stemmer
Vedr.: Fældning/ pels
svaret 4 år siden • 
724 visninger1 svar0 stemmer
Foderskift
svaret 4 år siden • 
774 visninger1 svar0 stemmer
pels
webdesign svaret 4 år siden • 
702 visninger1 svar0 stemmer
Mastceller
webdesign svaret 5 år siden • 
897 visninger1 svar0 stemmer
Tørre trædepuder
webdesign svaret 5 år siden • 
758 visninger1 svar0 stemmer
Fælning
webdesign svaret 5 år siden • 
847 visninger1 svar0 stemmer
Om dette foders egenskaber.
webdesign svaret 6 år siden • 
770 visninger1 svar0 stemmer
Min franske bullbog bider i sine poter
webdesign svaret 6 år siden • 
803 visninger1 svar0 stemmer
Hårtab
webdesign svaret 6 år siden • 
800 visninger1 svar0 stemmer
rottweiler
webdesign svaret 6 år siden • 
731 visninger1 svar0 stemmer